CHCETE BÝT VČAS INFORMOVÁNI O NOVINKÁCH? POZNEJTE RSS

Uživatelé Facebooku a dalších sociálních sítí RSS (Rich Site Summary) kanály nejspíše nikdy nepoužili a ani nepoužijí. Oznámení o nových příspěvcích na zaregistrovaných webech jim totiž samy přistanou na „zdi“. A jelikož my zatím FB stránky nemáme a nebo někdo (jako já) registraci nemá, je zdá se o to pohodlí ochuzen. Zdání klame a my si ukážeme názorně, jak RSS kanály využívat.

Dají se využívat dvěma způsoby. Buď data přijímáte do poštovního klienta, který tuto službu podporuje (MS Outlook, Thunderbird, a další…) nebo snáze přímo do internetového prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, …).

Na serveru, odkud chcete být informováni, hledejte buď tuto ikonku  nebo nápis RSS. Bývá zpravidla v zápatí nebo záhlaví titulní stránky. U nás je to napravo ve widgetu (ovládací prvek) Administrace.

Na něj již stačí jen kliknout a měla by se vám rovnou otevřít stránka s RSS čtečkou ve vašem výchozím prohlížeči jako mě na dalším obrázku. Nakonec už jen Přidat do svých zdrojů.

Nyní si již krásně listujete posledními novinkami svých oblíbených serverů.  Kdyby se je někdo rozhodl využívat a nevěděl si rady, napište mi a rád vám pomohu. Pro větší orientaci ještě přikládám pár informativních odkazů.

https://www.google.cz/search?newwindow=1&hl=cs&source…..